phone number
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
03-9624274
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5
1 חוות דעת
 
 
 
 
רוזווד ריהוט סיני קלאסי בע"מ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

השפעת דת השינטו על הריהוט היפני

 
 
 
ריהוט השינטו היפני

היפנים החלו לעסוק בשינטו כדת רשמית החל מהמאה הרביעית לספירה, תוך כדי שהם מפתחים מנהגים וטקסים שונים אשר רובם, בניגוד לדתות אחרות, מתייחסים דווקא להיבטים פיזיים וארציים.
משפטי שינטו נפוצים כמו "אל תתעצל ותתעכב בעבודתך" , "כנות היא עדות לאמת" וכנות היא אם הדעת" מתארים את הלך הרוח הארצי הנ"ל.
עם זאת וכמו בכל דת ואמונה שהיא, נושאים אלו משולבים עם ההיבט המטאפיזי לו היפנים קוראים קאמי ואשר עוסק יותר בנושאים כמו תפילה, ואמונה באלים ורוחות. לדוגמא, אמרות כגון:
"תפילה בודדה אשר נאמרת בכנות מזיזה את השמיים" ו "אפילו משאלות הנמלה מגיעות לגן העדן".
השינטו מתבטא בסגידה לטבע, לשרשרת הדורות והאבות הקדומים, וכמו כן להיטהרות אישית.
כיוצא מכך גם הארכיטקטורה וסגנון העיצוב היפני משלבים בתוכם מוטיבים רבים ודומיננטיים מרעיונותיה של אמונת השינטו.

השפעת דת השינטו על העיצוב והאדריכלות ביפן


השפעת רוח השינטו על האדריכלות והעיצוב היפני ניכרת כמעט בכל אספקט ופרט.
במקור, התכנון של המבנים השונים היווה דרך ל"פיתוי" הרוחות הטובות. למשל חדר התה, הנפוץ מאוד בתכנון היפני, נועד במקור למשיכת "רוח התה" וכן הלאה.
עדות לסגידה לטבע הנפוצה בדת השינטו היא השימוש הנרחב בעץ. היפנים מתייחסים אל העץ ממנו הם בונים כאל חומר בניה קדוש. אנו גם רואים זאת בתשומת הלב הרבה הניתנת לפרטי הריהוט ועדים לכך ברמת הגימור הגבוהה של כל פריט ופריט.
הריהוט היפני בין אם מדובר במזנונים, ויטרינות, שידות צד, שולחנות למיניהם, מעמדים וכדומה מאופיינים בניקיון ופשטות בשילוב רמת גימור גבוהה, ומזכירים במהות שלהם את מקדשי השינטו היפנים.
אלו ששהו ביפן יעידו על כך שסגנון העיצוב הכולל של המבנים והריהוט לסוגיו השונים, משרים תחושה של רוגע וניקיון אך יחד עם זאת שומרים על מראה יוקרתי ונותנים לחלל אווירה מלכותית או במקרה של יפן, קיסרית.

 
 
מזנון יפני מעץ רוזווד
 
 
 
 

שילוב ריהוט יפני בעידן המודרני


למרות היותו סגנון עיצוב עתיק, סגנון העיצוב היפני בדומה לסגנון הסיני ולעיתים האנגלי משתלב באופן מושלם עם פריטים מהעולם המודרני.
זאת מפאת הקווים הנקיים, המינימליזם והמראה הכללי של הפריטים אשר השפיעו רבות על מעצבי ריהוט וארכיטקטים מודרניים.
דוגמאות נפלאות לכך ניתן למצוא אצל מעצב העל גו'רג נקאשימה אשר חלק נכבד מיצירותיו המרהיבות משלבות בתוכן מוטיבי שינטו מובהקים ופריטים בעיצובו נמכרים בעשרות ואף מאות אלפי דולרים ברחבי העולם.
באולם התצוגה שלנו בראשון לציון תוכלו למצוא מגוון רחב ועשיר של ריהוט יפני בסגנון שינטו אשר יוסיף נופך קיסרי, נקי וייחודי לעיצוב החללים השונים בבית.
כמו כן רוזווד ריהוט קלאסי מייבאת באופן בלעדי רהיטים יוקרתיים ופריטי ריהוט משלים מעוצבים מעץ הרוזווד.
מגוון הפריטים רחב וכולל שידות, שולחנות ,מזנונים נמוכים, מזנוני BUFFET וויטרינות לסלון.
את כל הפריטים מתאימה חברת "רוזווד" לצרכים העכשוויים , לדוגמא, המזנונים מותאמים לבית המודרני עם מקום אכסון למכשור כמו ממיר ומערכת קולנוע ביתי.
רהיטי השינטו משתלבים עם הסגנון המודרני/נקי ועם הסגנון הקלאסי ומאפשרים ליצור חלל ייחודי ושונה.

אז בין אם אתם מחפשים לעצב את הבית בשילוב ריהוט יפני, ריהוט סיני קלאסי או ריהוט אנגלי קלאסי, אנו בטוחים שהידע הרב שצברנו במשך השנים יוביל אתכם לתוצאה הרצויה.

מאת: ניצן סלומון