הריהוט הסיני הקיסרי בעולמנו המודרני

הריהוט הסיני הקיסרי בעולמנו המודרני

העידן בו אנו חיים מאופיין בפתיחות כלל עולמית, שקיפות וקוסמופוליטיות.

העולם כולו פתוח בפני כולנו, עם דרך הרגליים והחוויה האישית של טיולים בעולם ועם דרך החשיפה האינסופית שמקנה לנו השיטוט באינטרנט, שיטוט שמוביל אותנו לאין סוף תרבויות. לתופעות אלו השפעה רחבה על הדרך בה אנו בוחרים לעצב את הסביבה בה אנו חיים, הבית, מקום העבודה והחללים הציבוריים.

ה”מזרח הרחוק” היה בעבר מקום רחוק פיזית, מסתורי ולא מוכר. מעטים הם שידעו שבעולם זה קיימת תרבות עיצוב עשירה שנבנתה במשך אלפי שנים.
מאז “נפתח” המזרח למערב החלה לחדור, אותה תרבות עשירה, לעולמנו המודרני בדרכים שונות ובתחומים מגוונים, תרבות זו החלה בהדרגה לתופס מקום של כבוד בעולם העיצוב וכיום אנו רואים אלמנטים והשפעות מהמזרח בתחומי עיצוב שונים. בתחילת שנות ה-90 החלו להיפתח גלריות לריהוט סיני אותנטי מקורי בבירות העולם כמו ניו יורק, לונדון ופריז ובמרכזי עיצוב רבים. גם אנו נחשפנו לאוצרות האומנות הסינית השימושית, ע”י חברת “רוזווד” שהייתה הראשונה שהחלה לייבא פריטי ריהוט ייחודיים מסין, עוד בשנת 1991.

הריהוט הסיני הקלאסי מאופיין בחמימות, אלגנטיות, אותנטיות, למעשה זוהי יצירת אומנות שימושית העשויה בעבודת יד עפ”י מסורת בת אלפי שנים.
אופיו של הריהוט הסיני הקלאסי מאפשר לו להשתלב בצורה מושלמת עם הריהוט המודרני והעכשווי. שילוב של אלמנט עיצובי מתרבות שונה, בעל נוכחות כמו הריהוט הסיני מכניס לחלל המעוצב חמימות ואלגנטיות והופך אותו למשהו שונה ויותר אישי. היום יותר מתמיד עיצוב החלל בנוי משילוב נכון בין פריטי ריהוט מתרבויות שונות, עצוב אקלקטי הדוגל בשילוב בין הישן לחדש, בין שידת עץ מגולפת לספה מודרנית, עיצוב המשלב בין תרבויות ויוצר הרמוניה ייחודית ואישית עפ”י טעמו של כל אחד ואחד.

לריהוט הסיני המקורי מקום מרכזי בהפיכת החלל למשהו ייחודי ואחר. עיצוב הריהוט הסיני הושפע לאורך אלפי שנים מטעמם של הקיסרים ששלטו בשושלות הקיסרות השונות, דרך השפעות קולוניאליות שגרמו לעיצוב בסגנון אנגלי וצרפתי וכן ניכרת השפעה יפנית רבה. בימנו מושפע הריהוט מעולמנו המודרני לכן ניתן למצוא פריטי ריהוט בסגנונות שונים ופריטי ריהוט המותאמים לצרכים עכשוויים.

את כל אלו ניתן לשלב בחלל הבית המודרני ולהקנות לו אופי עיצובי אחר, אופי אישי וייחודי. החשיפה לתרבויות העולם משפיעה על כולנו, וגורמת לנו להיפתח, לקבל ולשלב את האחר בתוכנו. גישה זו באה לידי ביטוי גם בעולם העיצוב של ימינו. ביקור באולם התצוגה של חברת “רוזווד” והחשיפה לעושר הסגנונות פותחים פתח לתרבות עיצוב עשירה ומעשירה בת אלפי שנים שתשתלב בביתכם ותהפוך אותו לעולם אחר.
חברת ,רוזווד” החלה את דרכה בשנת 1991 כיבואנית ראשונה בארץ של ריהוט סיני מקורי. לאורך 30 שנים זו הייתה ההתמחות העיקרית של החברה ותמיד תהיה לנו פינה חמה לריהוט הסיני.
בשנת הקורונה חברת “רוזווד” שינתה את הקולקציה וההתמקדות של החברה הוא בייבוא פירטי ריהוט קלאסיים ובעיקר ספות וכורסאות עור כדוגמת ספת הצ’סטרפילד וכורסאות מעוצבות מעור.

פינת אוכל סינית מגולפת