כיצד לשלב ריהוט עתיק עם עיצוב עכשווי

כיצד ניתן לשלב ריהוט עתיק עם עיצוב עכשווי?

ריהוט עתיק הוא ללא ספק אחד הטרנדים החמים בעולם עיצוב הפנים. העובדה שרהיטים אלו מספקים תחושה של בית ומעניקים אווירה ייחודית בכל חלל שבו תבחרו להציב אותם, הפכה אותם לבחירה ראשונה של בעלי בתים ומעצבים מקצועיים כאחד. אבל כיצד לשלב אותם עם עיצובים חדשניים? זאת כבר שעלה ששווה להקדיש לה כמה דקות של קריאה.

התמקדו ברהיטים פונקציונליים

בכדי לשלב נכון רהיטים בסגנון עתיק עם עיצוביים עכשוויים, כדאי לבחור בפריטים הפונקציונליים תחילה. שימו לב שאתם בוחרים בשולחנות שיתאימו לחומרי הגלם הקיימים, שאתם רוכשים שידות מעוצבות שעשויות מעץ טבעי ושמערכת הישיבה שלכם תתאים לקווים שקיימים בדירה. על ידי בחירה חכמה של ריהוט פונקציונלי עתיק, אפשר ליהנות משילובים מנצחים ומאווירה חמה ומזמינה במיוחד. כך, שהם יראו נפלא וגם יעניקו תחושה חמימה לכל מי שמגיע להתארח.

השתמשו באופן חכם בחלל הקיים

אם אתם רוצים לשלב ריהוט עתיק לצד עיצובים עכשוויים, כדאי שתשמשו באופן חכם בחלל העומד לרשותכם. נסו ליצור ספייס של ממש בין הרהיטים השונים ונצלו את פינת האוכל כגורם עיצובי ממתן. על ידי בחירה בפינת אוכל בעיצוב קלאסי, ניתן לתחם באופן חכם את השטח העומד לרשותכם ולייצר הפרדה אסתטית של ממש. בנוסף, חשוב שתשימו לב שאתם לא כופים את הרהיט על השטח שלכם אלא משתמשים באיכויות העל זמניות שלו באופן חכם.

העדיפו להשתמש בחומרי גלם המשתלבים ביחד

אין ספק שאחידות ברמת חומרי הגלם היא המפתח לעיצוב איכותי שמאפשר לשלב בין חדש לישן באופן קל ופשוט. לשם כך, כדאי להשתמש בעץ כחומר הגלם העיקרי של כל רהיטי הבית כמו מזנונים ושידות.  הרעיון הוא ליהנות משילוב מופלא של רהיטים יוקרתיים עם גוון קלאסי בתוך הבית שלכם.

שימו לב לפלטת הצבעים הקיימת

מומלץ לשים לב לפלטת הגוונים הקיימת  בבית ולאופן שבו רהיט עתיק ישתלב בו בהצלחה. בלא מעט מקרים, השילוב המוצלח כלל אינו נובע מהקווים של כל רהיט, מהפרזול של כל מתכת או מסוג הריפוד במערכת הישיבה. לעיתים קרובות, העניין הוא פונקציה של טונים דומים ופלטת צבעים אחידה. לכן, שווה לשים לב לצבעים שמרכיבים את הבית ולוודא שנוצר חלל הרמוני, נעים ולא עמוס יתר על המידה.

ספת עור טרפזית